Barzoj - ruský chrt


Anna Luiza Demikát

Ahoj všichni, jmenuji se Anna Luiza Demikát, ale panička mi říká jednoduše Luiza.

 

Narodila jsem se 14.10.2007 v chovatelské stanici Nijinski Ballet. Ke svojí nové paničce jsem se dostala už jako velká slečna, když mi bylo 10 měsíců. V novém domově jsem si rychle zvykla, svoje nové kamarády a hlavně paničku už bych nevyměnila ani za nic na světě. Jsem totiž tak trošku "závisláček" - kam jde panička, tak jdu taky, i kdyby to mělo být jenom půl metru.

Moc ráda si rozverbě hraju s Chickem a Tajíkem, taky moc ráda pozlobím kočičí kamarády, ale kdyý na to přijde, tak mám vše pevně v rukou. Vůdce smečky jsem prostě já, a nikdo si vyskakovat nebude.

Když jdeme s paničkou někam do společnosti, tak se chovám jako pravá dáma. Ale když jdeme na procházku do přírody, tak mě panička musí hlídat, jsem totiž náruživý lovec. V lese musím chodit na vodítku, protože jsem pořád ve střehu a když nekdě něco zavětřím, tak za tím hned běžím. Ale jsem moc chytrá holka, takže jsem s paničkou začala cvičit, a docela mi to jde, začínám chápat, že poslouchat se musí :-) A hlavně mě moc těší, když má panička radost.

Občas ale taky trochu zlobím, někdy panička zasadí novou kytičku nebo stromeček, který je prostě k nakousnutí . . . A to pak panička moc radost nemá . . .